reklama

Prezydent zadowolony z budżetu

W czerwcu radni zadecydują o absolutorium

W numerze

Prezydent zadowolony z budżetu

W czerwcu radni zadecydują o absolutorium

 

Prezydent Marek Materek przestawił główne założenia sprawozdania z realizacji budżetu gminy za 2016 rok. Teraz zapoznają się z nim radni, którzy w czerwcu będą kwitować włodarza miasta.

Sprawozdanie trafiło już do Biura Rady Miejskiej, będzie teraz omawiane przez radnych na komisjach.

- W czerwcu radni zdecydują o udzieleniu bądź nie udzieleniu absolutorium. Rosnący wynik budżetu notujemy od 2014 roku, a w minionym był rekordowy - 7,26 mln złotych. Jest to różnica pomiędzy dochodami a wydatkami w 2016 roku - mówił na konferencji prasowej prezydent miasta.

Od 2014 roku systematycznie maleje też dług gminy. Wynosił 43,6 mln złotych, rok później już 36,7 mln złotych, a w 2016 roku 35,5 mln złotych. W minionym roku gmina zanotowała natomiast rekordowe dochody, które wyniosły 169 mln złotych (165,6 mln zł to dochody bieżące, a 3,4 mln zł dochody majątkowe).

Jako jedną z ważniejszych inwestycji przeprowadzonych w 2016 roku prezydent wymienił, wartą ponad 4 mln złotych, przebudowę dróg w południowej części miasta, także modernizację ul. Mieszała czy też rozbudowę parkingu przy ul. Kościelnej. Zaapelował również do mieszkańców, by płacili podatki w Starachowicach, bo tego efekty widać w mieście. (mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ