Strefa się rozwija

Prezes SSE Starachowice zapewniał radnych, że...

 

SSE "Starachowice" powstała 20 lat temu - 9 września 1997 r. i ustanowiona jest do 31 grudnia 2026 r. Od 30 grudnia 2016 r. zajmuje łącznie powierzchnię 664,1551 ha.

Działalność naszej SSE prowadzona jest w podstrefach: Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko - Kamienna, Końskie, Stąporków, Suchedniów, Morawica, Sędziszów, Kielce i Połaniec Szydłowiec w Świętokrzyskiem oraz w Iłży (Mazowieckie), Tułowicach (Opolskie), Mniszkowie (Łódzkie) i w Puławach (Lubelskie).

- Proces objęcia kolejnych terenów inwestycyjnych zakończył się pod koniec ubiegłego roku, dzięki czemu powstanie 483 nowych miejsc pracy i zainwestowane będzie ponad 500 milionów złotych. Ubiegły rok strefa zakończyła wynikiem dodatnim, uniezależniliśmy się w strukturze przychodów od obrotu nieruchomościami. W ramach optymalizacji udało nam się oszczędzić ponad milion złotych bez żadnego uszczerbku w procesach inwestycyjnych i to ma swoje odzwierciedlenie w planie finansowym na bieżący rok - mówił podczas sesji prezes SSE Marcin Perz.

Radna Joanna Główka pytała prezesa o planowaną budowę wiaduktu do strefy. Prezes Perz powiedział jednak, że nie zostali zaproszeni do procedowania tej kwestii. Wyraził również wolę współpracy przy inwestycjach w mieście.

- Zadeklarowałem w przypadku ronda na ul. Radomskiej, kiedy to miasto miałoby być zamawiającym dokumentację poprowadzenia łącznika od ronda do planowanej obwodnicy, że tę dokumentację przygotuje strefa. Mimo że bezpośrednio to nie należy do nas, ale poczuwamy się do obowiązku wpierania miasta w inwestycjach, które będą polepszały warunki firm funkcjonujących na terenie strefy - odpowiedział prezes SSE Marcin Perz.

Przedsiębiorcy decydujący się na zainwestowanie w SSE mogą otrzymać zwolnienie podatkowe (CIT lub PIT), działkę w pełni przygotowaną pod inwestycje po konkurencyjnej cenie, bezpłatną pomoc przy załatwianiu formalności związanych z inwestycją oraz zwolnienie od podatku od nieruchomości (na terenie niektórych gmin).

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ