Obchodzili Dzień Języków Obcych

ZSZ nr 1

W numerze

Obchodzili Dzień Języków Obcych

ZSZ nr 1

 

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych odgrywa bardzo ważną rolę. Opanowanie słownictwa i reguł gramatycznych jest ważne, ale poznawanie tradycji i kultury danego kraju również.

Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Języków Obcych w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 były Święta Wielkanocne i wiosna. Młodzież przygotowała stoiska, na których prezentowano zwyczaje świąteczne w różnych krajach. Były stroje, plakaty, symbole narodowe, rekwizyty, prezentacje multimedialne i pyszne potrawy, z których słynie dany kraj. Jury, w którym zasiedli nauczyciele "jedynki", jednogłośnie zdecydowało, że najlepszą prezentację przygotowała klasa I c (Ukraina). Wyróżnienia zdobyła klasa II a, która przedstawiała Polskę oraz klasa III b za ekspozycję Włoch.

W czasie poprzedzającym tę imprezę organizowano wiele konkursów językowych, których wyniki i zwycięzców ogłoszono podczas Dnia Języków Obcych. Tegoroczna forma organizacji imprezy cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie zaangażowali się w przygotowanie stoisk i prezentacji.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ