reklama

Gimnazjalistki kandydują do Sejmu

Zuzanna Krzemińska i Julia Wysocka z Gimnazjum nr 3 w Starachowicach ubiegają się o mandaty poselskie na XXIII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Posiedzenie odbędzie się 1 czerwca br.

Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Sejmu we współpracy z innymi instytucjami. Jego celem, od ponad 20 lat, jest ukazywanie odpowiedzialności obywatelskiej poprzez aktywizowanie młodych ludzi na rzecz społeczności lokalnej oraz upowszechnianie wiedzy wśród młodzieży na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej.

Tegoroczna sesja przebiegać będzie pod hasłem: „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Starachowiczanki wybrały krajana, Władysława Wagnera - polskiego żeglarza, pierwszego Polaka, który opłynął kulę ziemską na jachcie żaglowym. Wśród mieszkańców dziewczęta przeprowadziły ankietę dotyczącą wiedzy na jego temat, zorganizowały grę miejską, przygotowały tematyczne ulotki i plakaty. W ubiegłym tygodniu musiały „rozliczyć się” z wykonanego zadania. Na podstawie przesłanych do organizatorów projektów zostanie wybranych 460 najlepszych uczniów, którzy staną się później posłami Sejmu Dzieci i Młodzieży. Lista zostanie opublikowana 28 kwietnia br. (Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ