Podwyżki płac w PKC nie powalają

Załoga miejscowego zakładu MAN podwyżki wynagrodzeń dostała od 1 stycznia br., wyrównano je z marcową pensją, a w minionym tygodniu podpisano płacowe porozumienie w PKC Group.

- Niestety kwoty podwyżek – szczególnie pracowników fizycznych – są mało zadowalające. Przeciętnie wzrastają o 3%. W zasadzie jedynym pozytywem jest wliczenie do stawki osobistego zaszeregowania 12% premii. Najwięcej zyskali pracownicy umysłowi, bo ich stawki są dużo wyższe niż pracowników fizycznych. Niestety nie przeszła propozycja NSZZ "Solidarność", aby kwota podwyżki była jednakowa dla wszystkich. A szkoda, bo poprawiłoby to nieco płace pracowników fizycznych a pracownicy umysłowi też by swoje otrzymali. Podwyżka wchodzi w życie od 1 kwietnia, co oznacza, że za kwiecień pracownicy wezmą wynagrodzenie według nowych stawek - podaje informację Jan Seweryn, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w Man Bus sp. z o.o.

Szefostwo MAN zapowiedziało kolejne rozmowy z pracownikami wydziałów w sprawie elastycznego czasu pracy, chce wydłużyć okres rozliczeniowy do roku przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości godzin ze 140 do 96. Opracowano natomiast nowy regulamin funduszu socjalnego, w którym zwiększono kwotę dofinansowania do wypoczynku.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ