Szpital w rankingu najlepiej zarządzanych polskich lecznic

Ale to już było...

 

Zestawienie opracowała firma Magellan z międzynarodowej grupy bankowej BFF, dostarczającej rozwiązania finansowe dla sektora publicznego i opieki zdrowotnej w Europie. Oceniając placówki brano pod uwagę trzy kryteria: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamikę kontraktu 2015/2014 z Narodowym Funduszem Zdrowia. W grupie szpitali z kontraktami przekraczającymi 70 mln zł, na 35. miejscu ( sklasyfikowanych było 107) znalazł się Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. W tej kategorii lecznic Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu jest na 29, a Świętokrzyskie Centrum Onkologii na 104. miejscu.

Kolejny 2016 r. wykazał już zniżkową tendencję i w porównaniu z rokiem 2015 r. różnica w ogólnym wyniku naszego szpitala wyniosła 1 mln 800 tys. zł na minusie, a oddziały: ginekologiczno – położniczy i kardiologiczny odnotowały wzrost ujemnego wyniku finansowego aż o 219 procent.

Od IV kwartału tego roku szpitale, które zostaną zakwalifikowane do sieci, dostaną pieniądze z góry za cały rok. Podstawą wyliczenia będzie wartość kontraktu na 2015 rok, a ten w naszym szpitalu był na szczęście niezły.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ