reklama

Młodzi piłkarze wrócili na boiska

Inauguracja wiosny w ligach młodzieżowych

 

Za nami pierwsza wiosenna kolejka młodzieżowych rozgrywek piłkarskich. Zawodnicy Juventy Starachowice dwukrotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy, ale musieli też uznać wyższość rywala.

Z początkiem kwietnia ruszyła runda rewanżowa młodzieżowych rozgrywek w województwie świętokrzyskim. Młodzicy starsi podejmowali na własnym boisku Koronę Kielce, która we wszystkich rocznikach zawsze jest groźna. Nasi piłkarze musieli uznać wyższość rywali, a honorowego gola dla naszej drużyny zdobył Seweryn Duda. Za to rewanż za swoich kolegów wzięli trampkarze starsi, którzy pokonali Koronę II Kielce 3:0. Najwyższą victorię nad... Victorią Skalbmierz odnieśli trampkarze młodsi, którzy wygrali aż 7:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Piotr Kalista.

Młodzik starszy

*KKS ASPN Juventa Starachowice – KKP Korona Kielce 1:4 (0:3). Bramka: Seweryn Duda.

Trampkarz młodszy

*KKS ASPN Juventa Starachowice – Victoria 2015 Skalbmierz 7:0 (4:0). Bramki: Piotr Kalista (trzy), Mariusz Malinowski (dwie), Adam Hamera, Eryk Kalista.

Trampkarz starszy

*KKS ASPN Juventa Starachowice – KKP Korona II Kielce 3:0 (0:0). Bramki: Kacper Zapała (dwie), Marcel Czajka.

- Rozgrywki rozpoczęliśmy od cennego zwycięstwa z Koroną II Kielce, które cieszy, bowiem do tej drużyny nie trafiają anonimowi chłopcy. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była najlepsza. Graliśmy zbyt nerwowo i nie potrafiliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce, przez co nie stwarzaliśmy sobie sytuacji do zdobycia gola. W drugiej decyzje w rozgrywaniu akcji ofensywnych były już lepsze, co zaowocowało zagrożeniem pod bramką rywala oraz zdobyciem trzech trafień - ocenił trener trampkarzy starszych, Zdzisław Spadło.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ