W Prima aprilis, ale wcale nie na żarty

O Puchar Honorowego Sołtysa Wąchocka

Informacje sportowe

W Prima aprilis, ale wcale nie na żarty

O Puchar Honorowego Sołtysa Wąchocka

 

Na zmagania sportowe w Wąchocku, polskiej stolicy humoru, lepszej daty wybrać sobie nie mogli. 1 kwietnia, czyli na prima aprilis, rozegrano tenisowe zmagania o Puchar Honorowego Sołtysa Wąchocka, czyli głównego bohatera wąchockich dowcipów. Przy stołach żartów jednak nie było, wszyscy podeszli do sportowej rywalizacji bardzo poważnie.

Hala Sportowa Publicznego Gimnazjum w Wąchocku pełna była sportowych emocji. Na liście startowej pojawiły się 72 nazwiska, a walczono w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn.

- Turniej rozegrany został pod patronatem Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Dla najlepszych zawodników zostały ufundowane puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za udział i zapraszamy już na drugą edycję za rok - mówi Robert Janus, prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Na czołowych miejscach niestety nie było zawodników gospodarzy, ale świadczy to o wyjątkowej gościnności tenisistów z Wąchocka. Turniej można również nazwać międzynarodowym, bowiem w kategorii mężczyzn najlepszy okazał się tenisista z Francji. Wygrał zmagania w gronie 56 mężczyzn, natomiast kobiet do rywalizacji zgłosiło się 16.

Kategoria kobiet

1. Monika Borewicz - RSSiRON START Radom

2. Magdalena Gaborska – MZKS Alit Ożarów

3. Natalia Król – KS Feniks Jaworznia

Kategoria mężczyzn:

1. Nicolas Bastiao – Francja

2. Wiesław Mazurek – STS Szydłowiec

3. Jan Molenda – KTS Energia Kozienice

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ