Wyłoniono najlepszych w powiecie

Turniej pożarniczy

Informacje sportowe

Wyłoniono najlepszych w powiecie

Turniej pożarniczy

 

Rozstrzygnięto powiatową rywalizację Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tradycyjnie zmagania rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi uczestnicy awansowali do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Kielcach.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach po raz kolejny odbył się finał etapu powiatowego turnieju pożarniczego, którego celem jest popularyzacja zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa. Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" skierowany jest do uczniów szkół wszystkich szczebli, a patronat nad turniejem objęła starosta starachowicki Danuta Krępa. Powiat Starachowicki był także jednym z licznych sponsorów nagród, bo to już znak rozpoznawczy powiatowych zmagań w Starachowicach, że uczestnicy mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody. Co istotne upominki otrzymują wszyscy uczestnicy, a nie tylko najlepsi w swoich kategoriach.

Finał etapu powiatowego odbył się w miniony piątek, 7 kwietnia. Najlepsi zawodnicy w każdej z kategorii otrzymali wiele atrakcyjnych nagród.

- Po części pisemnej, z grona finalistów wyłoniono najlepszą trójkę, która w części ustnej pretendowała do tytułu najlepszego w turnieju. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych będą w drugiej połowie kwietnia reprezentować powiat na eliminacjach wojewódzkich w Kielcach - mówi st. kpt. Marcin Nyga ze starachowickiej straży pożarnej.

Kategoria szkół podstawowych

1. Małgorzata Biernacka - Szkoła Podstawowa w Jagodnem

2. Bartłomiej Szwagrzyk – SP nr 6 Starachowice

3. Paulina Śpiewak – SP Małyszyn

Kategoria gimnazjów

1. Krzysztof Dulęba – Publiczna Gimnazjum w Chybicach

2. Maja Pastuszka – Publiczne Gimnazjum Ruda

3. Anna Jóźwik – Publiczne Gimnazjum Ruda

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych

1. Klaudia Seweryn - II LO im. Stanisława Staszica w Starachowicach

2. Mateusz Obara – I LO Starachowice

3. Monika Sieczka – I LO Starachowice

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ