reklama

Nasi pływacy w czołówce!

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików

 

Zawodnicy starachowickiej Barakudy udowodnili, że rządzą i dzielą w regionie. Podczas I rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików zdobyli aż 31 medali, w tym 13 złotych!

Do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechały reprezentacje 16 klubów z województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. Starachowiccy pływacy, którzy na co dzień szkolą się pod okiem Bartosza Staneckiego i Wojciecha Szlęzaka, znowu pokazali klasę. Wywalczyli aż 31 medali, w tym 13 z najcenniejszego kruszcu!

- Zdecydowanie wygraliśmy rywalizację w klasyfikacji drużynowej zawodów w kategorii młodzików 13-letnich, a uzyskany wynik punktowy w zestawieniu ogólnopolskim dał nam drugie miejsce w kraju! Mistrzostwa co roku odbywają się w całej Polsce, w kilkunastu miastach, po czym następuje zestawienie wszystkich wyników - komentuje zadowolony Bartosz Stanecki.

Dowodem na znakomitą formę naszych zawodników są dwa rezultaty lepsze od aktualnych rekordów okręgu. Tej sztuki dokonała Julia Ofman, która ustanowiła nowe rekordy na dystansach 100 i 200 metrów stylem klasycznym, uzyskując odpowiednio czasy 1:16,53 oraz 2:45,57. Na dystansie 200 metrów nasza reprezentantka poprawiła rekord po raz drugi w ciągu tygodnia.

- To dotychczas nasz największy sukces klubowy. Jest on wynikiem uruchomienia 5 lat temu klasy pływackiej w Szkole Podstawowej nr 9 oraz pracy przez te lata Wojtka Szlęzaka z dziećmi, które na co dzień do tej klasy nie należą. Zawodnicy ciężko pracują na treningach, rodzice ich w tym wspierają, a atmosfera i warunki pracy na treningach są bardzo dobre. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierali i wspierają w naszej pracy i działalności - mówi GAZECIE Bartosz Stanecki, trener SKP Barakuda Starachowice.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ