Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Zespół Szkół w Pawłowie

Wieści z gmin

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Zespół Szkół w Pawłowie

 

Trzecioklasiści z gminnych szkół podstawowych rywalizowali w Zespole Szkół w Pawłowie w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego ph. "Young Masters in English".

W eliminacjach szkolnych wykazali się dużą wiedzą dotyczącą prawidłowego stosowania struktur gramatyczno-leksykalnych, odbioru tekstu czytanego i znajomością elementów kulturoznawczych Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i stanęli do gminnego sprawdzianu .Organizacją konkursu zajęła się Joanna Zawada, zaś test przygotowały nauczycielki języka angielskiego: Alina Wojteczek i Sylwia Mróz.

Jury, w składzie którego byli nauczyciele języka angielskiego z poszczególnych szkół: Joanna Zawada, Justyna Dyk, Grażyna Lipa, Paulina Sikora i Agata Żelazna – Jeśko, wyłoniło najlepszych. I miejsce ex aequo zajęli Alan Grunt i Bartosz Lipa (SP w Pawłowie), II - Milena Cioroch (SP w Grabkowie) i Weronika Kielisz (SP w Chybicach), a na III miejscu uplasowała się Julia Kwiecień (SP w Grabkowie). Nie zabrakło wyróżnień, które otrzymali: Aleksandra Mazur (SP w Chybicach) i Wiktor Ptak (SP w Łomnie). Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy i wyróżnieni nagrody książkowe i drobne gadżety.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ