Lepsze drogi na osiedlu w Brodach

Brody

Lepsze drogi na osiedlu w Brodach

Trwa przebudowa ulicy Słonecznej w Brodach. Droga połączona będzie z ulicą Nad Torami, dzięki budowie skrzyżowania w pobliżu stacji kolejowej. Wygodny, pełnowymiarowy dojazd będą mieć mieszkańcy m. in. ulic: Spacerowej, Południowej i Wójtowskiej. W kwietniu br. rozpocznie się natomiast kolejna inwestycja - przebudowa ulicy Na Stoku w Brodach. Inwestycje znacznie usprawnią komunikację na tzw. osiedlu Brody-Górki.

Na terenie przyszłego skrzyżowania z ul. Nad Torami odbyło się 30 marca br. spotkanie połączone z przekazaniem placu budowy. W ramach zadania zostanie wykonane między innymi 1344 m2 nawierzchni mineralno-asfaltowej, 250 m2 chodników z kostki brukowej. Droga i skrzyżowanie położone są na terenie o silnym nachyleniu, stąd dużą uwagę zwrócono na właściwe odwodnienie pasa drogowego. Skarpy i rowy umocnione zostaną m. in. płytami betonowymi. Koszt realizacji zadania wynosi ok. 240 tysięcy złotych. Połączenia dróg leży na terenach kolejowych, stąd konieczne były uzgodnienia z zarządcą. W spotkaniu z Marzeną Bernat – wójtem gminy Brody uczestniczyli przedstawiciele spółki PKP Utrzymanie sp. z o.o. oraz firmy "Budromost" – wykonawcy zadania.

Modernizowany odcinek ul. Na Stoku ma długość ok. 120 mb. Położona tam będzie nawierzchnia bitumiczna, wybudowane będą chodniki z kostki brukowej. Koszt inwestycji wynosi ok. 122 tys. zł. Wykonawcą zadania jest firma "Budromost" z Wąchocka.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ