W Węglowie będzie gaz

Podpisano list intencyjny

Wąchock

W Węglowie będzie gaz

Podpisano list intencyjny

 

Gmina Wąchock podpisała list intencyjny z Polską Spółką Gazownictwa w sprawie wybudowania sieci gazociągowej na Węglowie. To milowy krok do realizacji inwestycji.

PSG, której jednym z celów jest eliminowanie tzw. "białych plam" na mapie gazownictwa, zaprosiło do współpracy samorządy. Spotkanie, w którym udział wzięli parlamentarzyści i przedstawiciele 103 gmin w województwie świętokrzyskim a także starostw powiatowych odbyło się 3 kwietnia br. w Kielcach. Przedstawiciele zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa mówili m.in. o rozwoju sieci gazowej i możliwości gazyfikacji kolejnych gmin. Obecna na spotkaniu wojewoda Agata Wojtyszek stwierdziła natomiast, że dzięki takim działaniom region świętokrzyski staje się bardziej interesujący dla inwestorów.

Szefowie trzech gmin, w tym także Wąchocka, podpisali listy intencyjne w sprawie budowy gazociągów. Na terenie gminy Wąchock wybudowany ma być blisko 1 km sieci gazowej średniego ciśnienia w Węglowie. O podłączenie gazu zabiegał od dwóch lat sołtys wsi, jednego z nielicznych "fragmentów" gminy Wąchock, który nie jest zgazyfikowany.

Finansowanie inwestycji całkowicie leży po stronie spółki a gmina miałaby jedynie wspomóc inwestycję wyznaczają osobę - koordynatora, który miałby pomagać chociażby w kontakcie z mieszkańcami w tej sprawie.

Wcześniej list taki podpisała m.in. gmina Mirzec, gdzie również planowane jest wykonanie gazociągu na tych samych zasadach.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ