reklama

Ruszył nabór do przedszkoli

Już przyjmowane są wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej na rok szkolny 2017/2018.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej na rok szkolny 2017/2018 można składać do 26 kwietnia br.

- Wychowaniem przedszkolnym objęte są dzieci trzyletnie, czteroletnie i pięcioletnie oraz dzieci sześcioletnie, które są obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Dzieci sześcioletnie, tj. urodzone w 2011 roku, na wniosek rodziców, mogą rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej - informuje Iwona Ogrodowska, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Dzieci w wieku od 3 do 5 lat, czyli urodzone w latach 2014-2012, mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego, natomiast do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych będą przyjmowane wyłącznie dzieci pięcioletnie i sześcioletnie. Wyjątkiem są oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2, do których będą przyjmowane także dzieci młodsze.

Podobnie jak w latach poprzednich nabór, który oficjalnie rusza dzisiaj (10 kwietnia), odbywa się za pomocą strony internetowej: https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/starachowice

Przypomnijmy też, że 3 kwietnia br. rozpoczęły się zapisy dzieci do klas pierwszych i trwać będą do 21 kwietnia.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ