reklama

Nowe samochód dla niepełnosprawnych

Potrzebny zakup

 

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Stykowie ma nowy samochód. To dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych ford transit, kupiony ze środków PFRON przy wsparciu naszego powiatu.

Pojazd może pomieścić 18 pasażerów a po wymontowaniu siedzeń - 10 osób i 2 na wózkach inwalidzkich, których umieszczanie w aucie nie będzie problemem ze względu na zamontowaną w "fordzie" windę. Kosztował 227 tys. 550 zł, Powiat Starachowicki wsparł zakup kwotą 20 tys. zł, co otworzyło drogę do ubiegania się o środki z PFRON, skąd otrzymano 169 tys. 653 zł. Oszczędności powstałe po przetargu (5 tys 723, 18 zł), wydatkowano na traktorek służący do koszenia terenów ośrodka wypoczynkowego w Stykowie, pozostającego pod zarządem PZAZ.

Obydwa pojazdy poświęcono 3 kwietnia br., po mszy w intencji pracowników PZAZ-u, odprawionej w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie –Godowie przez wikariusza tej parafii Ryszarda Witka. Odbyło się także spotkanie wielkanocne z udziałem starosty, Danuty Krępy, która złożyła świąteczne życzenia pracownikom PZAZ oraz przedstawicielom zaprzyjaźnionych instytucji zajmujących się niepełnosprawnymi.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ