Oświadczenie Zarządu Powiatu Starachowickiego w związku z artykułem, który ukazał się 5 kwietnia 2017 r. na łamach Echa Dnia

Oświadczenie Zarządu Powiatu Starachowickiego w związku z artykułem, który ukazał się 5 kwietnia 2017 r. na łamach Echa Dnia

Zarząd Powiatu, po zapoznaniu się z treścią materiału prasowego "Policjanci i prokurator w szpitalu w Starachowicach!" opublikowanego 5 kwietnia br. na łamach Echa Dnia, nie kryje zdumienia z insynuacji o rzekomym "wejściu" policji i prokuratury do szpitala w Starachowicach.

Faktem jest, że dzień wcześniej funkcjonariusz policji pojawił się w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej i prosił o przygotowanie dokumentów dotyczących współpracy z Polsko – Amerykańskimi Klinikami Serca. Były to jednak rutynowe działania w związku z doniesieniami medialnymi, jakie pojawiły się w prasie. Nie było to żadne najście, jak sugerowano to w artykule. Przedstawianie w ten sposób sprawy stawia w złym świetle zarówno szpital, jak i Powiat Starachowicki, który jest przecież jego organem założycielskim, zwłaszcza że w tekście pojawia się określenie "trzecia afera starachowicka".

O żadnej aferze nie ma tu mowy! Sugestie, jakie pojawiły się w artykule traktujemy jako oszczerstwa, wobec których nie możemy przejść obojętnie.

Jest to kolejna już publikacja, która uderza w dobre imię Powiatu Starachowickiego, co wedle naszej opinii służyć ma odwróceniu uwagi od spraw naprawdę ważnych, takich jak finanse i zarządzanie szpitalem, o których głośno było na sesji Rady Powiatu, jaka odbyła się 31 marca br.

Przekazywanie społeczeństwu nieprawdziwych informacji jest bardzo szkodliwe dla szpitala. Takiemu działaniu mówimy stanowczo "NIE". Dosyć już szkalowania szpitala i niszczenia placówki! Na to nie ma zgody Zarządu Powiatu i nigdy nie będzie!

Od początku Zarząd Powiatu dbał o dobro szpitala. Dlatego zdecydowanie przeciwstawiamy się próbom osłabienia Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej i podważania zaufania pacjentów do placówki. Jednocześnie oczekujemy od dyrektora szpitala, Pana Grzegorza Fitasa dogłębnego wyjaśnienia sprawy. Leży to w interesie zarówno szpitala i jego pacjentów, jak i samego dyrektora, który ponosi odpowiedzialność za jego funkcjonowanie i powinien dbać o jego dobre imię.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ