Wypłata rekompensat za akcje "stara" u prezydenta

Zarząd miejscowego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich zwrócił się z apelem do prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie akcji pracowniczych Zakładów Starachowickich "Star". Załoga otrzymała je na początku lat 90., po przekształceniu zakładów w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Wyemitowano wówczas 2 800 000 akcji, każda wartości 10 PLN.

- Zarząd Oddziału SIMP w Starachowicach zwraca się do Pana Prezydenta z ponownym wnioskiem o podjęcie działań w sprawie wypłaty rekompensat dla byłych pracowników posiadających akcje Zakładów Starachowickich STAR S.A. w liczbie 16 tys. 226. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi z Kancelarii Prezydenta RP na nasze pismo z 7 października 2015 r. Prosimy o poinformowanie nas o decyzji z tej sprawie ważnej dla rodzin pracowników - czytamy w apelu sygnowanym przez Jana Pudłę, przewodniczącego miejscowego oddziału SIMP.

Przypomnijmy, że w imieniu kilkunastotysięcznej rzeszy pracowników byłej FSC zwracał się do rządu RP o podjęcie działań dla finansowej i moralnej rekompensaty dla załogi historycznego zakładu również Józef Kowalski, członek kadry kierowniczej w ówczesnym zakładzie.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ