Uczyli się kibicować

Uczniowie z Adamowa

Informacje sportowe

Uczyli się kibicować

Uczniowie z Adamowa

 

Wyjątkowe sportowe emocje przeżyli uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej w Adamowie. Z trybun na żywo oglądali mecz siatkarskiej OrlenLigi pomiędzy gospodyniami: KSZO Ostrowiec a zespołem BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Sami też zostali zwycięzcami, bowiem wygrali konkurs na najlepiej dopingującą ekipę szkolną.

Dla każdego sportowego kibica wyjazd na mecz najwyższej ligi profesjonalnych rozgrywek to wyjątkowe przeżycie. Takie właśnie pozytywne emocje towarzyszyły niedawno uczniom klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Adamowie, którzy oglądali z trybun mecz siatkówki. Daleko jechać nie musieli, bowiem w siatkarskiej OrlenLidze rywalizuje na co dzień żeńska drużyna KSZO Ostrowiec. Emocji nie brakowało, ale najważniejsza była rywalizacja i sportowy doping.

- Dzięki temu wyjazdowi dzieci mogły opanować sztukę dobrego kibicowania, wolnego od agresji i negatywnych emocji. Przekonały się, że największą satysfakcję daje kulturalne wspieranie i dopingowanie własnej drużyny. Nauczyły się też radzenia sobie ze smutkiem po porażce oraz umiejętności gratulowania pokonanym - mówią organizatorzy.

Radzenie sobie ze smutkiem po porażce było w tym przypadku jak najbardziej na miejscu, bowiem gospodynie przegrały swój mecz 0:3. Jednak nasi uczniowie, oprócz kibicowania, mieli jeszcze jeden powód do radości. Przygotowali duży transparent z hasłem sportowym i dzięki temu wygrali konkurs na najlepiej dopingującą szkołę. Nagrodą była wizyta w ostrowieckiej pizzerii. Mogli też przybić piątki z zawodniczkami po meczu i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Wyjazd zorganizowała nauczycielka wychowania fizycznego Edyta Chodzyńska, a udział w wycieczce wzięła także wychowawczyni klasy piątej Iwona Kozdęba.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ