Każdy może porozmawiać z komendantem

"Wirtualnie – realnie"

Za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego Skype, każdy będzie mógł porozmawiać z komendantem konkretnej jednostki policji.

Polska policja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom obywateli i w ramach działania "Wirtualnie -realnie" umożliwia każdemu obywatelowi bezpośrednią rozmowę z komendantem jednostki policji na jego terenie. Akcja oficjalnie ruszyła pod koniec marca, a takie rozmowy będą możliwe co miesiąc.

- Począwszy od 30 marca, w każdy ostatni czwartek miesiąca, będzie możliwość porozmawiania z komendantem wojewódzkim, miejskim lub powiatowym policji. Wystarczy zainstalować darmowy program i połączyć się za pośrednictwem Internetu. Nie wychodząc z domu będzie można zadać pytanie związane z bezpieczeństwem czy funkcjonowaniem policji - informuje sierż. Agnieszka Staryczenkow ze starachowickiej policji.

Komendanci jednostek policji będą rozmawiać z obywatelami w godzinach od 16.00 do 18.00 w każdy ostatni czwartek miesiąca. Co ważne, komunikator Skype jest łatwo dostępny i darmowy. Aby w pełni korzystać z jego możliwości, potrzebna nam jest kamerka internetowa i mikrofon. Nazwa użytkownika starachowickiej jednostki w komunikatorze Skype to "starachowice.ki".

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ