reklama

Świętowali "Dzień Budowlańca"

W numerze

Świętowali "Dzień Budowlańca"

Tegoroczny"Dzień Budowlańca" obfitował w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach w wiele konkursów i atrakcji.

"Dzień Budowlańca" w ZSZ nr 2 to dodatkowa, ciekawa forma zajęć dla młodzieży kształcącej się w zawodzie technik budownictwa. Co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy walczą o zdobycie "Złotej Packi". Tegoroczny turniej składał się z kilku konkurencji, w których rywalizowali uczniowie klas I – IV. Wszyscy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą budownictwa, przepisów bhp obowiązujących na budowach, umiejętnością pracy w zespole i sprawnością.

W konkursie wiedzy ph. "Jeden z czterech" uczniowie odpowiadali na pytania z dziedziny budownictwa, a rywalizacja "Budujemy mosty polegała na zbudowaniu "żywego" mostu, którego przęsłami byli uczniowie. Nie lada wyzwanie spoczywało na uczniach, którzy pełnili funkcję filarów, szybkość i pełna integracja decydowała o zwycięstwie.

Kolejna konkurencja przebiegała ph. "Sprawny budowlaniec", a adepci tego zawodu musieli wykazać się kreatywnością i sprawnością fizyczną. Bez problemów poradzili sobie z przewożeniem materiałów budowlanych po torze przeszkód. Nie zabrakło także konkursu plastycznego, w którym uczestnicy robili makiety mostów i plakaty nawiązujące do motta tegorocznej edycji "Dnia Budowlańca" słów Isaaca Newtona - "Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów".

Turniej zakończono konkurencją "Artysta-malarz", młodzież miała okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami aktorskimi lub pisarskimi. Były zabawne scenki, wiersze i piosenki. Jury w składzie: Beata Sławińska – Kopyś, wicedyrektor szkoły, Monika Jagieła, zastępca kierownika praktyk szkolnych, Edyta Lubieniecka, Monika Jaworska, nauczycielki przedmiotów grupy budowlanej oraz przedstawiciele młodzieży: Kacper Stachowicz, Klaudia Linek, Michał Zieja i Monika Kusiak, nagrodziło największą ilością punktów i pucharem przychodnim "Złota Packa" klasę IV bst, która uplasowała się na pierwszym miejscu. Drugie miejsce zajęła klasa I brt, która wykazała się dużą wiedzą budowlaną, a trzecie ex aequo zdobyły klasy III bot i II bot. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, a laureaci pierwszego miejsca dodatkowo dofinansowanie ogniska integracyjnego.

W tym dniu budowlańcy potwierdzili, że umieją pracować w grupie, mają wielką wiedzę techniczną i ciekawe pomysły. Organizacją imprezy zajęły się: Monika Jaworska i Edyta Lubieniecka, a prowadzącymi byli: Klaudia Mundzik, Bartosz Wojton, Olga Kusiak, Wiktor Jagieło i Adrian Grudzień.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ