reklama

Marcin Walendzik najlepszy!

II konkursu historyczny "Drogi do niepodległości. Polacy w latach 1794-1918"

W numerze

Marcin Walendzik najlepszy!

II konkursu historyczny "Drogi do niepodległości. Polacy w latach 1794-1918"

Konkurs "Drogi do niepodległości. Polacy w latach 1794-1918"został zorganizowany przez Komisję Zakładową Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Starachowicach, I Liceum Ogólnokształcące oraz Stowarzyszenie Przyjaciół I LO "Nasza Jedynka".

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 60 uczniów, a najlepsi sprawdzili swoje siły w etapie finałowym, który odbył się w I LO w Starachowicach

- Do udziału w finale konkursu zakwalifikowało się 30 uczniów reprezentujących placówki oświatowe ze Starachowic, Wąchocka, Mirca i Pawłowa. Rozwiązywali test przygotowany przez komisję konkursową, a pięciu uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki, zmierzyło się w quizie historycznym. Pytania podzielone były na tematyczne bloki, pieśń patriotyczna, broń i barwa, heraldyka, dzieje oręża polskiego i sławni Polacy. Suma punktów uzyskanych przez uczniów w etapie pisemnym i ustnym konkursu pozwoliła wyłonić jego laureatów - mówi główny organizator, Robert Słoka, nauczyciel historii w I LO.

Zwycięzca, którym okazał się Marcin Walendzik z Gimnazjum nr 1, otrzymał nagrodę pieniężną (600 zł), drugie miejsce (500 zł) zajął Jakub Wrona (Gimnazjum w Pawłowie), trzecie (300 zł) Bartosz Kelner (Gimnazjum nr 4 w Starachowicach). Kolejne miejsca zajęli: Albert Orczyk z Gimnazjum w Szerzawach (200 zł) i Paulina Więcław z Gimnazjum w Rzepinie (100 zł). Ponadto tytuł finalisty konkursu uzyskali: Michał Błędziński (Gimnazjum nr 4 w Starachowicach), Łukasz Sadło (Gimnazjum nr 3 w Starachowicach), Adrian Krawczykowski (Gimnazjum nr 3 w Starachowicach), Nina Stępień (Gimnazjum nr 3 w Starachowicach) i Julia Sobiesiek (Gimnazjum nr 4 w Starachowicach).

Nagrody ufundowali włodarze gmin powiatu starachowickiego, pani starosta i naczelnik kieleckiej delegatury IPN.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ