reklama

Czy radna naruszyła prawo?

Wnioskowali o sprawdzenie

 

Radni Klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radzie Powiatu oraz radny Cezary Berak wnioskują do wojewody świętokrzyskiej o sprawdzenie, czy radna Maria Salwa nie naruszyła przepisów ustawy o samorządzie powiatowym.

Zdaniem rajców, istnienie prawdopodobieństwo, że lekarka prowadzi działalność gospodarczą w prywatnym gabinecie lekarskim oraz podejrzenie, że zawarła umowę i świadczy bądź świadczyła usługi w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, który jest własnością powiatu.

- Wnosimy o sprawdzenie, czy nie dochodzi do naruszeni artykułu 25b ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym - czytamy we wniosku podpisanym przez radnych: Aldonę Adamczyk, Dariusza Dąbrowskiego, Bożenę Wronę, Włodzimierza Łańcuchowskiego, Jana Pochecia, Beatę Stąpor, Jerzego Stachuczego i Cezarego Beraka.

Wspomniany przepis mówi, że radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia powiatu, w którym radny uzyskał mandat. Przepis zabrania także zarządzania taką działalnością, bycia przedstawicielem i pełnomocnikiem w jej prowadzeniu.

- Jeżeli swoją działalnością radna Maria Salwa narusza zapisy art. 25b ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym, niezwłocznie powinno nastąpić wygaszenie jej mandatu - uważają wnioskodawcy.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ