Międzyszkolny projekt

ZSZ nr 2

W numerze

Międzyszkolny projekt

ZSZ nr 2

 

Uczniowie zgłębiający wiedzę w zawodzie technik organizacji reklamy w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach uczestniczyli w międzyszkolnym projekcie - "Jestem świetny w reklamie".

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach realizował projekt z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Siedlcach, a jego tematem były "Komercyjne święta to nie święta". Wychowankowie klas drugich i trzecich w kilkuosobowych grupach tworzyli tematyczne prace i powstały piękne plakaty, slogany reklamowe, prezentacje multimedialne oraz cenniki i scenariusze happeningu, które miały na celu pokazanie tradycyjnego charakteru świąt i kultywowanie wartości rodzinnych.

W grudniu uczniowie obu szkół po raz pierwszy "spotkali" się na telekonferencji, prezentując zwoje prace, a w marcu br. uroczyście podsumowali projekt. Na ostatniej telekonferencji uczestników projektu powitały: dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, Grażyna Małecka i wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach, Barbara Adamiak. Spotkanie poprowadziły natomiast koordynatorki: Katarzyna Zawadzka i Monika Olędzka. Za najlepsze prace uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Projekt pokazał, że w dzisiejszych czasach, mimo wielu dzielących kilometrów, nowoczesna technologia pozwala na wspólne inicjatywy i działania.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ