Mieszkania

Starachowicka "trójka" dominuje S

XII Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Gimnazjów

iatkarska reprezentacja Gimnazjum nr 3 w Starachowicach potwierdziła swoje wysokie umiejętności. Podopieczni Mirosława Miśkiewicza pewnie wygrali turniej w Sukowie, gdzie rywalizowali z reprezentacjami innych gimnazjów z województwa.

Zwycięzcy miejskich zmaganiach szkół gimnazjalnych, uczniowie Gimnazjum nr 3 w Starachowicach, rywalizowali w XII Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy "TOM" w Kielcach. Drużyna pod opieką Mirosława Miśkiewicza potwierdziła znakomitą formę.

Organizatorem zawodów był m.in. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sukowie, który w grupie A rywalizował z zawodnikami z Woli Jachowej i Morawicy. Starachowiczanie trafili do grupy B, w której walczyli z rówieśnikami z Kielc i Nowin. Radzili sobie bardzo dobrze, można wręcz powiedzieć, że dominowali nad rywalami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Pierwszy pojedynek z Gimnazjum nr 1 w Kielcach pewnie wygrali 2:0 triumfując w setach do 7 i do 12. Mecz z gimnazjalistami z Nowin miał bardzo podobny przebieg. Tylko w pierwszym secie rywale próbowali walczyć o korzystny wynik, chociaż słowo "próbowali" i tak jest nad wyraz, bowiem starachowiczanie wygrali tę partię do 12. Drugiego seta zwyciężyli jeszcze wyższą przewagą bo do 8 punktów.

W finale turnieju zmierzyli się z reprezentantami Morawicy, którzy w fazie grupowej zanotowali zwycięstwo i porażkę. Jeszcze przed spotkaniem murowanym faworytem byli podopieczni Mirosława Miśkiewicza. Młodzi siatkarze ze Starachowic nie zawiedli pokładanych w nich nadziei i pewnie rozprawili się z rywalami. Mecz co prawda nie był tak jednostronny jak w fazie grupowej, ale zwycięstwa do 14 i do 11 robią wrażenie. Trzecie miejsce zajęli siatkarze z Woli Jachowej.

Łupem starachowiczan padły również wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został Arkadiusz Siwiec, a najlepszym rozgrywającym Jan Szczech.