Zawodnicy Świtu w formie

Znakomity start zaliczyli zawodnicy Świtu Starachowice. W Siedlcach rozegrano IX Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie "Zlot Orlików", a także finał "Strzelania w sieci". Świetnie spisali się nasi - Gabriela Rybicka i Daniel Kujszczyk, którzy wygrali swoje kategorie.

Podopieczni Małgorzaty Wadowskiej po raz kolejny pokazali, że należą o czołówki młodych strzelców w Polsce. W "Zlocie Orlików" od samego początku bardzo dobrze spisywali się w swoich kategoriach i w efekcie pewnie triumfowali w finale. Gabriela Rybicka w pistolecie pneumatycznym młodziczek w decydującej rozgrywce do samego końca trzymała skupienie i po ostatniej serii osiągnęła przewagę ponad dwóch punktów nad drugą w klasyfikacji zawodniczką. Z kolei Daniel Kujszczyk, również w pistolecie pneumatycznym ale juniorów młodszych, o zwycięstwo walczył do samego końca. W przedostatniej serii zaliczył słabszy występ i sprawa się nieco skomplikowała, jednak finalnie wyprzedził drugiego w klasyfikacji zawodnika o półtora punktu. W tej samej konkurencji na najniższym stopniu podium znalazł się inny z naszych reprezentantów Kajetan Łodej, który do drugiego miejsca stracił tylko 0,4 punktu!

Gabriela Rybicka rywalizowała jeszcze w finale "Strzelania w sieci" i - po obiecującym początku - w końcowej fazie starcia zaprezentowała nieco słabszą skuteczność i ostatecznie zajęła trzecią lokatę.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ