Zawodnicy Wikinga na podium

Udane starty w trójboju siłowym i wyciskaniu

Informacje sportowe

Zawodnicy Wikinga na podium

Udane starty w trójboju siłowym i wyciskaniu

 

Jacek Spychała zdobył na Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym srebrny medal, a Jan Wegiera triumfował w Pucharze Polski.

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym rozegrano w duńskim Thisted, a Jacek Spychała - nasz reprezentant, wystąpił w kategorii do 83 kilogramów. Od samego początku jasne było, że walka o zwycięstwo będzie niezwykle zacięta. Po pierwszej serii reprezentant Wikinga zajmował drugie miejsce, po tym jak w przysiadzie osiągnął 260 kilogramów. Prowadził Słoweniec Jure Rus, a Jacek zajmował drugą lokatę ex-aequo z Rosjaninem Konstantinem Daszkinem. Wyciskanie leżąc najlepiej podeszło naszemu reprezentantowi, który nie dość, że wynikiem 177,5 kg odrobił straty, to jeszcze wyszedł na prowadzenie z przewagą dwóch kilogramów. Do rozegrania pozostała jedynie rywalizacja w martwym ciągu, a przebiegała niezwykle dramatycznie. Najpierw Spychała powiększył przewagę nad rywalem, ale w ostatniej próbie jego wynik 312,5 kilograma okazał się niewystarczający. Słoweniec w ostatnim podejściu zaatakował 315 kilogramów i to ostatecznie pozwoliło mu zwyciężyć. W łącznym wyniku Polak przegrał jedynie o 0,5 kilograma! Jacek Spychała uzyskał 750 kilogramów, a Słoweniec Jure Rus 750,5 kilograma.

Jan Wegiera z "Wikinga" zdominował natomiast zawody Pucharu Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Nasz reprezentant nie miał sobie równych w kategorii do 93 kilogramów. Wegiera przyzwyczaił nas do sukcesów, ale jego występ w Kielcach był naprawdę imponujący. Osiągnął wynik 311 kilogramów i pewnie wygrał swoją kategorię, a do tego ustanowił nowy rekord Polski seniorów i triumfował w kategorii open zarówno seniorów, jak i masters II.

Drugi z reprezentantów naszego klubu, Waldemar Komisarek zajął szóste miejsce w kategorii open masters I.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ