Star potwierdza aspiracje

Kamienna przegrywa po raz pierwszy w sezonie!

Podopieczni Jerzego Rota pewnie pokonali na wyjeździe Lechię Strawczyn. Ważny punkt w starciu z wyżej notowanym zespołem Czarnych Połaniec wywalczyła także bodzentyńska Łysica. Kamienna w meczu na szczycie Klasy Okręgowej przegrała z GKS Nowiny. Pierwszy mecz rundy wiosennej zaliczyli także piłkarze Arki Pawłów, którzy bezbramkowo zremisowali z Esterem Wojciechowice, natomiast w Iłży coraz gorsze nastroje.

IV liga

*Łysica Bodzentyn – Czarni Połaniec 1:1 (0:1). Bramka: dla Łysicy: Dominik Chrzanowski (67).

Łysica: Robert Bilski - Patryk Dulęba, Dominik Chrzanowski (85. Dominik Stodulski), Kamil Garbacz, Łukasz Szymoniak, Mateusz Kołodziejski, Krystian Płusa, Piotr Pawłowski, Mirosław Kalista, Dariusz Kowalski (59. Patryk Barucha), Szymon Michta (25. Dariusz Anduła). Trener: Janusz Cieślak.

Klasa Okręgowa

*Lechia Strawczyn – Star Starachowice 1:4 (1:3). Bramki dla Staru: Ariel Spadło (13), Mariusz Fabjański (17, 83-karny), Konrad Wójtowicz (25-karny).

Star: Mateusz Poński - Marcin Chodniewicz (85. Patryk Nawrot), Damian Senderowski, Ariel Spadło, Michał Sieroń, Jakub Nowocień, Emil Gołyski (57. Jakub Kania), Konrad Wójtowicz, Patryk Kosztowniak, Mariusz Fabjański, Kamil Stawiarski (62. Alan Garbarczyk).Trener: Jerzy Rot.

Nie tak miało zacząć się to spotkanie. Podopieczni Jerzego Rota przegrywali bowiem w Strawczynie już od 3. minuty. Ta bramka podziałała jednak jak „kubeł zimnej wody” i starachowiczanie zagrali na miarę faworyta. Do wyrównania już w 13. minucie doprowadził Ariel Spadło, a cztery minuty później prowadzenie naszej ekipie dał najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Mariusz Fabjański. Jeszcze przed przerwą gola z rzutu karnego dołożył Konrad Wójtowicz. Dla pomocnika Staru powrót do Starachowic jest wymarzony, bowiem strzela gola za golem. Druga połowa to już pełna dominacja piłkarzy Staru. Wynik z rzutu karnego podwyższył w 83. minucie Mariusz Fabjański, który strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

*Kamienna Brody – GKS Nowiny 0:2 (0:0)

Kamienna: Dymanowski – Praga, Zięba, Kardas, Kozera (79. Dziewięcki), Jedlikowski, Mąka, Sado, Wochniak (85. Soboń), Czerpak (70. Gruszczyński), Frańczak (63. Dąbrowski). Trener: Marcin Wróbel.

Kiedyś to musiało się stać. Kamienna Brody doznała pierwszej porażki w sezonie! Podopieczni Marcina Wróbla przegrali na własnym boisku z czołowym zespołem GKS Nowiny. Gdyby piłkarzom z Brodów udało się w tym spotkaniu zwyciężyć, zrobiliby milowy krok w stronę awansu. Teraz - mimo iż cały czas są liderem - walka zapowiada się jeszcze ciekawiej. Porażka Kamiennej to z pewnością jedno z ważniejszych piłkarskich wydarzeń minionego weekendu.

*Granat Skarżysko-Kamienna – GKS Rudki 1:0 (0:0)

Rudki: Dawid Rafalski - Radosław Dawidowicz, Bartosz Wiecha, Kacper Wiecha, Arkadiusz Treska, Jakub Zakrzewski, Michał Bednarski, Michał Gawlik, Łukasz Kowalski, Paweł Bassa, Bartosz Borowiec (76. Przemysław Świstak). Trener: Marcin Kośmicki.

GKS Rudki taki mocny, czy Granat taki słaby? Takie pytanie należy zadać po niedzielnym spotkaniu tych zespołów. Murowany faworyt ze Skarżyska-Kamiennej długo męczył się z zespołem Marcina Kośmickiego. Piłkarze z Rudek w tym sezonie już nie raz zaskakiwali wynikami, ale to, że jeszcze do niedawna główny faworyt do awansu decydującego gola zdobędzie dopiero w 73. Minucie, i to z rzutu karnego, należy rozpatrywać jako niespodziankę. Mimo że GKS punktów nie zdobył, to ze swojej gry może być zadowolony.

B klasa gr. III

*Ester Wojciechowice – Arka Pawłów 0:0

Klasa okręgowa – gr. Radom

*Polonia Iłża – Jodła Jedlnia Letnisko 1:3 (0:1). Bramka dla Polonii: Kaczmarczyk.

Polonia: Ziomek - S. Kutera, Cheda, Godzisz, M. Kutera, Kaczmarczyk, Rafalski (65. Kania), Kopciał, Kłos, Maciejczak (80. Dusiński), Zięba.Trener: Adrian Sobczyński.