"Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo"

Ruda

Brody

"Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo"

Ruda

Młodzież z Publicznego Gimnazjum w Rudzie, Tydzień Kultury Języka Polskiego świętowała pod tytułowym hasłem.

Było wiele konkursów i zabaw związanych z językiem polskim. Szkolne polonistki: Zofia Mąka i Anna Zawłocka, przygotowały też m.in. turnieje indywidualne i międzyklasowe. Wśród pierwszoklasistów największą wiedzą wykazał się Jakub Kubik, ale wyróżniono także: Oliwię Główkę, Dawida Turka, Darię Świrtę, Kacpra Grudniewskiego oraz Rocha Koszarskiego. W rozgrywkach grupowych najlepsi okazali się natomiast uczniowie z klasy II c.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też IV Szkolny Konkurs Krasomówczy. Uczestnicy przygotowali ciekawe prezentacje i popisali się piękną polszczyzną. Nagrody powędrowały do: Klaudii Jasztal, Julii Dziubińskiej, Mai Pastuszko, Dominiki Kozieł i Mateusza Pochecia. Nie zabrakło zmagań ortograficznych, które zakończyły się wyłonieniem Mistrzów Ortografii, a byli to: Mateusz Sala z klasy I, Dominika Kanclerz z klasy II i Miłosz Duda z klasy III.

Młodzież miała również okazję pokazać swoje umiejętności artystyczne. Pod okiem Marcina Kosmali, na lekcjach plastyki powstawały wspaniałe plakaty na temat "Słowa grzeczne są skuteczne". Najpiękniejsze prace wyeksponowano na szkolnych korytarzach, a główną nagrodę otrzymały plakaty wykonane przez Agnieszkę Różycką, Paulinę Nowak i Igę Stępniewską.

Tydzień Kultury Języka podsumowano na szkolnym apelu. Dyrektor, Ewa Stawiarska wręczyła laureatom nagrody i wyróżnienia i zachęcała wszystkich do chwalenia się poprawną polszczyzną na co dzień, w rozmowach z rówieśnikami, w domu i na szkolnych korytarzach.

(M.Z.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ