Gala "Perełek" w Radomiu

Wieści z gmin

Gala "Perełek" w Radomiu

Iłżeccy przedsiębiorcy i młodzi artyści z Domu Kultury zaprezentowali się na VI Gali Konkursu Gospodarczego Perła Powiatu Radomskiego.

Perłą Powiatu Radomskiego nagradzane są produkty, firmy oraz gospodarstwa rolne mające siedzibę na terenie powiatu radomskiego i osiągające najlepsze efekty ekonomiczne. W tegorocznej edycji konkursu nominację w kategorii Małe Gospodarstwa Rolne otrzymała Ewa Markowska z Krzyżanowic. Jej gospodarstwo specjalizuje się w produkcji mleka oraz hodowli bydła mięsnego. Pani Ewa stawia na nowoczesne technologie, zachowując wszystkie normy prawne. Współpracuje z Mazowieckim Odziałem Doradztwa Rolniczego – Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Radomiu. Korzysta z funduszy unijnych. W swoim gospodarstwie ma około 30 krów mlecznych i uprawia na ponad 17 hektarach m.in. mieszankę zbożową.

W kategorii Firma Roku, nominacje otrzymała firma El-Trans Piotr Matysiak – zgłoszona przez Urząd Miejski w Iłży. Działa w branży szkoleniowej od 9 lat, prowadzi działalność w Iłży – gdzie mieści się główna siedziba, jak również w Orońsku, Radomiu oraz w Starachowicach. Posiada szeroką gamę szkoleń, na prawo jazdy, dla instruktorów oraz na przewóz osób i rzeczy. Szkolenia realizowane są zarówno dla klientów indywidualnych, jak również przy współpracy z innymi firmami w ramach projektów unijnych. Firma dysponuje wykwalifikowaną kadrą wykładowców z wieloletnim doświadczeniem. Rokrocznie Ośrodek Szkolenia Kierowców EL-TRANS szkoli około 1750 osób. Firma wspiera również wiele inicjatyw prospołecznych i charytatywnych m.in.: Szlachetna Paczka czy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nominacje również otrzymał i zdobył nagrodę specjalną Piotr Langier – właściciel ekologicznego gospodarstwa rybackiego w Płudnicy. Prowadzi on od wielu lat hodowlę ryb w stawach o łącznej powierzchni blisko 30 hektarów lustra wody.

Na scenie Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych wystąpiły młode uzdolnione solistki z iłżeckiego Domu Kultury: Zofia Marcula i Natalia Ruśkowska. Zaproszenie artystek z Iłży do udziału w gali to duże wyróżnienie dla nich oraz Domu Kultury. Dziewczęta prezentowały swoje piosenki wraz z artystami profesjonalnymi z Łódzkiej Orkiestry Kameralnej.

.

k.k

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ