Zmarł Władysław J. Obara

Aktualności

Zmarł Władysław J. Obara

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, poeta , prozaik i felietonista, członek związków twórczych, aktor monodramów, niezawodowy animator kultury. Jest autorem m.in. "Ballady pod Piotrowym Polem" oraz "Polsko, do Ciebie mówimy". Wydał też wiele książek, m.in. "Pożegnanie Chicago", zbiory wierszy w języku polskim i niemieckim, m.in. sonety powstałe w 1962 roku: "Świętokrzyskie Termopile", "Dobry Bóg raport przyjął i duszę", "Birnamski las". Był również organizatorem konkursu poezji patriotycznej "Szary w kolorach tęczy", który odbył się w naszym mieście. Wydawał świętokrzyski magazyn kulturalno - literacki "Ars pro Memoria”.

Były żołnierz zawodowy, wiele lat wykładał na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zastępca komendanta naczelnego Polskich Drużyn Strzeleckich ds. kulturalno-artystycznych, pułkownik rezerwy Wojska Polskiego.

Urodził się w 1941 r. w Brodach, zmarł 10 lutego 2017 r. w starachowickim szpitalu na skutek wylewu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15 lutego br. o godz. 13.00 w kościele p.w. NMP Królowej Polski w Michałowie. Komenda Naczelna Polskich Drużyn Strzeleckich postanowiła uhonorować pośmiertnie zmarłego awansując go do stopnia generała dywizji.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ