Zabrakło im nieco szczęścia

Juventa 2009 blisko finału

Informacje sportowe

Zabrakło im nieco szczęścia

Juventa 2009 blisko finału

Piłkarze z rocznika 2009 Juventy Starachowice zajęli 4. miejsce na turnieju w Szewnej. Przy odrobinie szczęścia mogli zagrać w finale.

O dużym pechu mogą mówić zawodnicy Juventy z rocznika 2009, bo w turnieju, którego gospodarzem był klub Galacticos Ostrowiec, mogli zajść bardzo wysoko, ale po dwóch porażkach w konkursach rzutów karnych zajęli miejsce tuż za podium.

Początek turnieju dawał nadzieję, że będą to bardzo udane zawody dla starachowiczan. W fazie grupowej pewnie wywalczyli pierwsze miejsce, pokonując Basztę Rytwiany, SMS Łódź i drugi zespół gospodarzy oraz remisując z DAP Kielce, które również awansowało do półfinałów. W meczu, którego stawką był finał, starachowiczanie zmierzyli się z Pogonią Staszów. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis, a "jedenastki" lepiej wykonywali rywale. Los chciał, że w meczu o najniższy stopień podium podopieczni trenera Sionka zmierzyli się z grupowym rywalem DAP Kielce i znów mecz zakończył się bez rozstrzygnięcia (tym razem remisem 2:2). Konieczne były po raz drugi rzuty karne i tym razem również skuteczniejsi byli rywale, a piłkarzom Juventy pozostało ostatecznie 4. miejsce.

-Tradycyjnie gładko przechodzimy fazę grupową i zajmujemy pierwsze miejsce. W półfinale spotkaliśmy się z drużyną Pogoni Staszów. Niestety, mieliśmy pecha, bo przed tym meczem nieoczekiwanie niedyspozycję zgłosił podstawowy zawodnik naszej drużyny i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a konkurs rzutów karnych przegraliśmy 3-2 i został nam do rozegrania mecz o trzecie miejsce, który zremisowaliśmy 2:2 z drużyną DAP Kielce. Kolejny konkurs rzutów karnych i niestety kolejna przegrana - powiedział dyrektor Juventy Dominik Zuba.

Klasyfikacja końcowa

1. Pogoń Staszów

2. Galacticos II Ostrowiec Świętokrzyski

3. DAP Kielce

4. Juventa Starachowice

5. Baszta Rytwiany

6. Junior Radom

7. SMS Łódź

8. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

9. Galacticos II Ostrowiec Świętokrzyski

- Cieszy stabilna i dobra forma sportowa. W ostatnich turniejach zawsze jesteśmy obecni w półfinałach, ale chcemy zrobić krok do przodu. Kolejne okazje już niedługo - mówi trener zespołu Szymon Sionek.

Juventa: Franciszek Cichocki, Marcel Dobrucki, Jan Głowacki, Wiktor Jankowicz, Aleksander Lubomirski, Franciszek Ludwig, Bartosz Moskwa, Adam Pawelec, Adrian Półtorak, Michał Urbański, Jan Wójcicki. Trener: Szymon Sionek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ