Sportowcy mają taniej

W Brodach

 

Zarządzeniem wójta Marzeny Bernat, wynajem sali gimnastycznych na terenie gminy będzie tańszy. Na duże ulgi mogą liczyć kluby sportowe, które w szczególny sposób przyczyniają się do promowania gminy.

Gmina Brody zarządza ośmioma szkolnymi salami gimnastycznymi. By zachęcić mieszkańców do aktywności fizycznej, wójt Marzena Bernat obniżyła opłaty za korzystanie z tych obiektów i wprowadziła ulgi dla klubów, zespołów i drużyn. Będą płaciły symboliczne 1 zł za godzinę zajęć sportowo-rekreacyjnych.

Nowe stawki weszły w życie 30 stycznia br. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów za godzinę korzystania z sal gimnastycznych płacić będą teraz 5 złotych (do tej pory było 10 zł). Również o 5 złotych, z 15 na 10, zmniejszono godzinową opłatę dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podobnie kształtuje się opłata dla osób dorosłych z terenu gminy Brody, która wynosi obecnie 15 złotych (do 30 stycznia było to 20 zł). Nie zmieniła się natomiast opłata dla osób dorosłych spoza terenu gminy Brody, którzy za godzinę korzystania z sali gimnastycznej płacą 40 złotych.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ