Zagrali z orkiestrą Owsiaka

Zespół Szkół w Rzepinie

Wieści z gmin

Zagrali z orkiestrą Owsiaka

Zespół Szkół w Rzepinie

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Rzepinie od 19 lat kwestują na rzecz WOŚP. W 25. Finale społeczność szkoły zebrała 4281, 86 zł!

Wolontariusze sprzedawali serduszka, za które uzyskano ponad 1253,00 zł, w szkolnej kawiarence oferowano ciasta upieczone przez rodziców i zebrano 468,50 zł, a uczennice klasy II b Gimnazjum samodzielnie sprzedawały upieczone gofry, za które utargowały 177 zł. Licytowano też 3 torty, które upiekli Monika Jop i Mariusz Styk. Klasa III b Gimnazjum kupiła jeden za 300 zł, za drugi klasa I b zapłaciła 240 zł, a trzeci wylicytowała klasa V za 290 zł. Wychowankowie VI a kupili sobie natomiast "dzień bez pytania" za całe 30 zł.

Emocjonującym punktem imprezy była VIII edycja szkolnego koncertu "Mam talent", podczas którego uczniowie śpiewali piosenki, grali na instrumentach i tańczyli. W kategorii gimnazjalistów konkurs wygrały Karolina Cioroch i Weronika Grunt, które zebrały 176,70 zł, wśród uczniów SP w klasach IV – VI najlepszy okazał się taniec dziewczynek z VI a, Oli Lefek, Wiktorii Sopińskiej, Pauliny Nowak i Marysi Fałek, które uzbierały 95,06 zł, a reprezentantka najmłodszych klas SP - Oliwia Wołoch z III a zebrała rekordową sumę 113,27 zł. Był też koncert perkusyjny Krzysztofa Orczyka z I b, na którym zebrano 116,67 zł, a łączna suma z występów wyniosła 736,87 zł.

Dla najmłodszych zorganizowano loterię, która przyniosła 416 zł dochodu, a pozostałe licytacje zasiliły orkiestrę kwotą 328 zł. Do zbiórki przyłączyły się również przedszkolaki "Krasnoludki", które przyniosły do puszek 30 zł.

Podczas tegorocznego finału WOŚP społeczność Zespołu Szkół w Rzepinie zebrała w sumie 4281,86 zł. Nad całością imprezy czuwały opiekunki samorządów uczniowskich, Agnieszka Żur i Renata Kidoń.

(SA)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ