Z raportów policyjnych

Kieszonkowiec w sklepie

W niedzielne (29 stycznia) popołudnie w jednym ze sklepów na terenie gminy Nowa Słupia kieszonkowiec wykorzystując nieuwagę jednego z klientów wyciągnął z jego kurtki portfel. Poszkodowany 30-latek przyznał, że w portfelu miał dokumenty oraz pieniądze w kwocie 580 złotych.

Wystarczyła chwila nieuwagi

W niedzielę po godzinie 19.00, w jednym z lokali na terenie Starachowic kobieta pozostawiła bez opieki swoją torebkę, a okazję szybko wykorzystał złodziej. Z torebki zabrał telefon komórkowy, kartę bankomatową i pieniądze w kwocie 40 złotych. Poszkodowana 44-latka straty wyceniła łącznie na 655 złotych.

Blisko 9 tys. zł strat

We wtorek, 31 stycznia około godziny 2.00 w nocy w Starachowicach, nieznany sprawca włamał się do sklepu, z którego wyniósł papierosy różnych marek o łącznej wartości około 6.000 złotych oraz 2.650 złotych gotówki. Łącznie wartość strat 57-letnia pokrzywdzona wyceniła na blisko 9 tys. złotych.

Po pijaku potrącił kobietę

W czwartek, 2 lutego po godzinie 13.00 na al. Armii Krajowej w Starachowicach, 24-latek jadący oplem zjechał nagle na chodnik i potrącił 78-letnią kobietę, a następnie uderzył w zaparkowanego volkswagena. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanej pomocy. Kobieta trafiła do szpitala, a sprawca niedługo później został zatrzymany. Okazało się, że jest pijany, badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. 24-latek trafił do aresztu.

Łupem padła biżuteria

Około godziny 15.00 w czwartek, 2 lutego, policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domu na terenie Starachowic. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca ukradł biżuterię, której wartość wstępnie oszacowano na około 5.000 złotych.

Okradli mieszkanie

31 stycznia br. włamano się do niezamieszkałego mieszkania w Starachowicach, skąd sprawca zabrał nawigację, miniwieżę, złoty pierścionek, srebrną biżuterię oraz dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 1150 zł na szkodę 39-letniego mężczyzny.

Internetowe oszustwo

27-letni starachowiczanin, za pośrednictwem portalu internetowego, kupił 9 maja 2016 roku konsolę do gier za kwotę 869 złotych. Do tej pory nie otrzymał jednak zakupionego towaru, ani zwrotu pieniędzy i teraz zgłosił sprawę policji.

Włamanie do garażu

W czwartek, 2 lutego włamano się do murowanego garażu na terenie Starachowic. Poszkodowany 27-latek straty wycenił na 1950 złotych. Ukradziono szlifierkę kątową, wkrętarkę akumulatorową, wyrzynarkę do paneli, szlifierkę oscylacyjną, dwa subufery z głośnikami, mikrofon, dwa statywy, komputer stacjonarny z monitorem LCD oraz piecyk gazowy z butlą.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ