Okradał markety budowlane

Zatrzymany w Starachowicach

Bezpieczeństwo

Okradał markety budowlane

Zatrzymany w Starachowicach

 

42-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego został zatrzymany w Starachowicach przez włoszczowskich policjantów. Mężczyzna podejrzany jest o liczne kradzieże w marketach budowlanych.

W marketach budowlanych we Włoszczowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Starachowicach doszło w styczniu br. do kradzieży materiałów. We Włoszczowie łupem złodzieja padły m.in. siekiery i akcesoria samochodowe o łącznej wartości ponad 2.000 złotych. Skrupulatna praca operacyjna włoszczowskich funkcjonariuszy doprowadziła do wytypowania sprawcy. Mężczyzna, jak się okazało mieszkaniec powiatu kieleckiego, został zatrzymany w Starachowicach. Według ustaleń mundurowych w dniu zatrzymania 42-latek okradł jeszcze markety w Ostrowcu Świętokrzyskim i Starachowicach, skąd zabrał kleje, narzędzia i taśmy o łącznej wartości 1.800 złotych. Okazało się, że na sumieniu ma więcej. Był poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego.

W ręce policjantów wpadł także 43-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który kupował przedmioty pochodzące z kradzieży.

Obaj usłyszeli zarzuty, a grozi im do 5 lat więzienia. Wobec 42-latka sąd zastosował także dwumiesięczny areszt jako środek zapobiegawczy. Odzyskane łupy wrócą do okradzionych sklepów. (mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ