"Moja Komenda" na telefonie

Bliżej mieszkańca, dzięki aplikacji na smartfona

Bezpieczeństwo

"Moja Komenda" na telefonie

Bliżej mieszkańca, dzięki aplikacji na smartfona

Aplikacja na smartfony "Moja Komenda" pozwala szybko skontaktować się z policją. Dzięki lokalizacji w telefonach, możemy błyskawicznie wybrać numer dzielnicowego miejsca, w którym się znajdujemy.

Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu. Na terenie powiatu jest 16 funkcjonariuszy pełniących funkcje dzielnicowych, są to policjanci starachowickiej jednostki oraz komisariatu w Brodach. Służba dzielnicowych ściśle związana jest z bezpośrednim kontaktem ze społeczeństwem. To właśnie za pośrednictwem dzielnicowych możemy poinformować o wielu problemach jakie nas dotykają.

- Dzielnicowy, to taki policjant pierwszego kontaktu w sytuacjach problemowych. W codziennej służbie rozpoznają swój rejon, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Prowadzą interwencje w trudnych relacjach rodzinnych, szkolnych czy osobistych. Wskazują możliwości rozwiązania problemów oraz interdyscyplinarny zakres pomocy wspólnie z innymi instytucjami. Podczas codziennej służby nie tylko odwiedzają mieszkańców, ale podejmują także działania zapobiegające popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz demoralizacji nieletnich. Dzielnicowi prowadzą także prelekcje o bezpieczeństwie dla dzieci i młodzieży, uczestniczą w debatach społecznych, spotkaniach rad osiedlowych oraz różnych imprezach kulturalno-artystycznych oraz podejmują wiele działań, aby być bliżej społeczeństwa - mówi asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP Starachowice.

Numery telefonów do dzielnicowych wszystkich rewirów dostępne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej w Starachowicach. W tej sprawie z pomocą przychodzi nam także aplikacja Moja Komenda. Możemy ją bezpłatnie pobrać z Internetu. Dzięki kilku kliknięciom, błyskawicznie skontaktujemy się z policją. Będziemy też mogli bardzo szybko odnaleźć konkretnego dzielnicowego, bez potrzeby przeszukiwania wszystkich rewirów.

- Policjanci, dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach oraz Komisariatu Policji w Brodach, czekają też na każdy sygnał, który może doprowadzić do poprawy stanu bezpieczeństwa oraz do ujawniania osób naruszających porządek publiczny - informuje asp. Kalinowska.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ