reklama

"Moja Komenda" na telefonie

Bliżej mieszkańca, dzięki aplikacji na smartfona

Bezpieczeństwo

"Moja Komenda" na telefonie

Bliżej mieszkańca, dzięki aplikacji na smartfona

Aplikacja na smartfony "Moja Komenda" pozwala szybko skontaktować się z policją. Dzięki lokalizacji w telefonach, możemy błyskawicznie wybrać numer dzielnicowego miejsca, w którym się znajdujemy.

Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu. Na terenie powiatu jest 16 funkcjonariuszy pełniących funkcje dzielnicowych, są to policjanci starachowickiej jednostki oraz komisariatu w Brodach. Służba dzielnicowych ściśle związana jest z bezpośrednim kontaktem ze społeczeństwem. To właśnie za pośrednictwem dzielnicowych możemy poinformować o wielu problemach jakie nas dotykają.

- Dzielnicowy, to taki policjant pierwszego kontaktu w sytuacjach problemowych. W codziennej służbie rozpoznają swój rejon, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Prowadzą interwencje w trudnych relacjach rodzinnych, szkolnych czy osobistych. Wskazują możliwości rozwiązania problemów oraz interdyscyplinarny zakres pomocy wspólnie z innymi instytucjami. Podczas codziennej służby nie tylko odwiedzają mieszkańców, ale podejmują także działania zapobiegające popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz demoralizacji nieletnich. Dzielnicowi prowadzą także prelekcje o bezpieczeństwie dla dzieci i młodzieży, uczestniczą w debatach społecznych, spotkaniach rad osiedlowych oraz różnych imprezach kulturalno-artystycznych oraz podejmują wiele działań, aby być bliżej społeczeństwa - mówi asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP Starachowice.

Numery telefonów do dzielnicowych wszystkich rewirów dostępne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej w Starachowicach. W tej sprawie z pomocą przychodzi nam także aplikacja Moja Komenda. Możemy ją bezpłatnie pobrać z Internetu. Dzięki kilku kliknięciom, błyskawicznie skontaktujemy się z policją. Będziemy też mogli bardzo szybko odnaleźć konkretnego dzielnicowego, bez potrzeby przeszukiwania wszystkich rewirów.

- Policjanci, dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach oraz Komisariatu Policji w Brodach, czekają też na każdy sygnał, który może doprowadzić do poprawy stanu bezpieczeństwa oraz do ujawniania osób naruszających porządek publiczny - informuje asp. Kalinowska.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ