Tomasz Banasik triumfuje

Tenisowe Grand Prix Starachowic w grze podwójnej

Informacje sportowe

Tomasz Banasik triumfuje

Tenisowe Grand Prix Starachowic w grze podwójnej

 

Na cykl deblowego Grand Prix Starachowic w tenisie ziemnym złożyło się 6 turniejów rozegranych od czerwca do września br. Zawodnicy rywalizowali w grze podwójnej, ale klasyfikacja końcowa była indywidualna. Najlepszym zawodnikiem amatorem został Tomasz Banasik, który po ostatnim turnieju miał wyraźną przewagę nad kolejnym tenisistą w klasyfikacji.

Do rywalizacji w tenisowym Grand Prix Starachowic w grze podwójnej stanęło 34 zawodników. Pierwsza rywalizacja w zmaganiach przygotowanych przez Starachowickie Towarzystwo Tenisowe odbyła się jeszcze w czerwcu, a ostatni - szósty - turniej rozegrano 4 września i poznaliśmy ostateczną klasyfikację. Zawodnicy walczyli w parach, ale z uwagi na fakt, że w trakcie pary się zmieniały, klasyfikacja była indywidualna. O końcowe zwycięstwo w ostatnim turnieju nie musiał się martwić Tomasz Banasik, który miał wyraźną przewagę, ale o pozostałe miejsca na podium walka była niezwykle zacięta.

Największym zwycięzcą szóstego turnieju z cyklu Grand Prix był Michał Marzec, który w parze z Tomaszem Czeplem zajął drugą pozycję, co pozwoliło mu zająć w końcowym zestawieniu najniższe miejsce na podium.

Lider klasyfikacji generalnej, Tomasz Banasik na zakończenie potwierdził, że to zwycięstwo mu się należało. W parze z Jackiem Rejczakiem triumfował i z wynikiem 310 punktów wygrał również "generalkę". Za jego plecami, z dorobkiem 220 punktów, uplasował się Krzysztof Medaj, a 205 oczek wywalczył Michał Marzec.

TOP 10 Grand Prix Starachowic w grze podwójnej

1. Tomasz Banasik 310 pkt.

2. Krzysztof Medaj 220 pkt.

3. Michał Marzec 205 pkt.

4. Tomasz Czepel 200 pkt.

5. Wojciech Jaworski 185 pkt.

6. Sylwester Urban 135 pkt.

7. Zbigniew Kulaga 130 pkt.

8. Julia Lubomirska 100 pkt.

9. Zdzisław Skorżyński 90 pkt.

10. Ireneusz Strzelec 80 pkt.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ