Tomasz Banasik triumfuje

Tenisowe Grand Prix Starachowic w grze podwójnej

Na cykl deblowego Grand Prix Starachowic w tenisie ziemnym złożyło się 6 turniejów rozegranych od czerwca do września br. Zawodnicy rywalizowali w grze podwójnej, ale klasyfikacja końcowa była indywidualna. Najlepszym zawodnikiem amatorem został Tomasz Banasik, który po ostatnim turnieju miał wyraźną przewagę nad kolejnym tenisistą w klasyfikacji.

Do rywalizacji w tenisowym Grand Prix Starachowic w grze podwójnej stanęło 34 zawodników. Pierwsza rywalizacja w zmaganiach przygotowanych przez Starachowickie Towarzystwo Tenisowe odbyła się jeszcze w czerwcu, a ostatni - szósty - turniej rozegrano 4 września i poznaliśmy ostateczną klasyfikację. Zawodnicy walczyli w parach, ale z uwagi na fakt, że w trakcie pary się zmieniały, klasyfikacja była indywidualna. O końcowe zwycięstwo w ostatnim turnieju nie musiał się martwić Tomasz Banasik, który miał wyraźną przewagę, ale o pozostałe miejsca na podium walka była niezwykle zacięta.

Największym zwycięzcą szóstego turnieju z cyklu Grand Prix był Michał Marzec, który w parze z Tomaszem Czeplem zajął drugą pozycję, co pozwoliło mu zająć w końcowym zestawieniu najniższe miejsce na podium.

Lider klasyfikacji generalnej, Tomasz Banasik na zakończenie potwierdził, że to zwycięstwo mu się należało. W parze z Jackiem Rejczakiem triumfował i z wynikiem 310 punktów wygrał również "generalkę". Za jego plecami, z dorobkiem 220 punktów, uplasował się Krzysztof Medaj, a 205 oczek wywalczył Michał Marzec.