Wypadek karetki z rannymi

Zderzenie dwóch aut w Małyszynie Górnym i trzech pojazdów w Tychowie Starym

Na okładce

Wypadek karetki z rannymi

Zderzenie dwóch aut w Małyszynie Górnym i trzech pojazdów w Tychowie Starym

W Małyszynie Górnym (gm. Mirzec) doszło do zderzenia dwóch pojazdów, w którym ranne zostały cztery osoby. Wracająca do szpitala karetka z dwojgiem poszkodowanym uczestniczyła w innym wypadku w Tychowie Starym. Ranna została w nim jedna osoba.

Starachowiccy policjanci zawiadomieni zostali w niedzielę (18 września po godz. 12.00) o wypadku w Małyszynie Górnym. Na prostym odcinku drogi 21-letnia mieszkanka gm. Mirzec, jadąca peugeotem, podczas wyprzedzania uderzyła w bok wyprzedzanego pojazdu, który w tym samym czasie skręcał w lewo. Skodą kierował 65-letni mężczyzna. Kierowca i troje pasażerów tego pojazdu z miejsca wypadku zabrały karetki.

Wracająca na sygnale z dwójką rannych załoga pogotowia uczestniczyła w kolejnym zdarzeniu drogowym. Na skrzyżowaniu w Tychowie Starym zderzyły się trzy samochody. Prawdopodobnie winny całego zajścia jest 21-letni mieszkaniec Wierzbicy, który jadąc renaultem nie zatrzymał się przed znakiem stop i doprowadził do zderzenia z volkswagenem, którym kierował 27-latek z gminy Orońsko. Siła uderzenia była na tyle silna, że auta uderzyły jeszcze w karetkę. Poszkodowany w tym zdarzeniu został 21-latek z renaulta, który trafił do szpitala w Skarżysku-Kamiennej. Po rannych z wypadku w Malyszynie musiała przyjechać kolejna karetka pogotowia, która przetransportowała ich do starachowickiego szpitala.

Przez kilkadziesiąt minut ruch na skrzyżowaniu w Tychowie Starym odbywał się wahadłowo, natomiast w Małyszynie Górnym droga była całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ