Międzyszkolna gala talentów

W SP nr 1

W numerze

Międzyszkolna gala talentów

W SP nr 1

 

Siedemdziesięciu uczniów z ośmiu starachowickich szkół podstawowych wzięło udział w II Międzyszkolnej Gali Talentów, zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 1 w naszym mieście ph. "Ja po prostu mam talent".

O tytuł Super Talentu walczyli tancerze, piosenkarze, plastycy, muzycy, recytatorzy i fotografowie z SP nr 9, SP nr 2, SP nr 11, SP nr 12, SP nr 13, SP nr 10, SSP STO oraz gospodarze. Nim rywalizacja rozpoczęła się na dobre, wszystkich uczestniczących w gali przywitał dyrektor SP nr 1 Jan Kuciapski, życząc uczestnikom powodzenia.

Mimo lekkiej tremy, wszyscy spisali się świetnie, prezentując szeroki wachlarz talentów. Łatwego zadania przy wyborze najlepszych nie miało więc jury, które obradowało pod przewodnictwem Anny Rachtan z Referatu Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta, w składzie: Barbara Wypchło ze studia TAKT, Magdalena Mroczek z Biblioteki Miejskiej Plastuś, Piotr Mrózek – instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach, Ryszard Uziębło z Państwowego Ogniska Plastycznego oraz dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury Tomasz Kordeusz. Zmaganiom młodych utalentowanych przyglądały się także: sekretarz miasta Beata Duda i Małgorzata Zatorska z Urzędu Miejskiego.

Jury Super Talentem wśród plastyków uznało uczennicę SP nr 13 Patrycję Szwagrzyk, a wyróżniło Pawła Siwirskiego z SP nr 12, Małgorzatę Zaborską (SSP STO), Amelię Świrtę (SP nr 9) oraz Wiktorię Pałkę (SP nr 11). Tytuł w kategorii recytacja trafił do Igora Jasztala z SSP STO. Powody do dumy miała także wyróżniona Zuzanna Dróżdż z SP nr 10. Wokalnie najlepiej zaprezentowała się Agata Kotwica z SP nr 9, na uwagę zasłużył także występ Amelki Świercz z SP nr 1. Nie tylko członków jury ale też wszystkich obecnych na gali swoją grą na instrumencie zachwycił Paweł Janicki z SP nr 9. W tej samej kategorii wyróżnienie zdobył jego szkolny kolega Jakub Kazimierczyk. Za największy talent fotograficzny uznano uczennicę SP nr 1 Julię Krajewską, uwadze komisji nie uszła też praca Łukasza Tymborowskiego z SP nr 2. Niezwykły popis tanecznych umiejętności dała Judyta Dujka z SP nr 9, której przyznano zaszczytny tytuł Super Talentu. Wyróżniono zespół "Rumianki" z tej samej szkoły oraz uczennicę SSP STO Dominikę Wziątek.

Wszyscy występujący otrzymali upominki, a zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wręczono statuetki. Po części konkursowej sceną zawładnęli: Oliwia Bieniek, ucząca się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Feliksa Rybickiego w Starachowicach oraz członkowie zespołu tanecznego "Plejada".

- W trakcie Gali panowała atmosfera kulturalnego współzawodnictwa, była radość płynącą ze śpiewu, pląsów i deklamacji. Mimo iż każdy z uczestników reprezentował inną dziedzinę, to łączyło ich jedno - pasja i zamiłowanie do tego, co robią. Warto pracować i marzyć, aby rozwijać swój talent i wyobraźnię – wtedy życie jest kolorowe, a duszę rozpiera radość tworzenia – mówią zgodnie nauczyciele SP nr 1 – organizatora imprezy.

Nagrody zakupiono dzięki wsparciu sponsora: Mariana Maciasa, właściciela Zakładu Remontowo- Budowlanego "ADMA".

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ