"Pietras" wiecznie żywy

Informacje sportowe

"Pietras" wiecznie żywy

Kolejna edycja turnieju piłkarskiego oldbojów poświęcona pamięci Edwarda Pietrasińskiego, znakomitego piłkarza Staru Starachowice, odbędzie się 15 sierpnia. Zmarł w 1998 roku.

Memoriał tradycyjnie rozpocznie złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie byłego piłkarza Staru, któremu pamięci poświęcona jest ta impreza. Na godzinę 10.00 organizatorzy zaplanowali uroczyste otwarcie turnieju. Wezmą w nim udział oldboje ze świętokrzyskich klubów, przyjaciele z boiska ś.p. Edwarda Pietrasińskiego, a także utalentowani wychowankowie Staru.

Turniej będzie rozgrywany na dwóch boiskach jednocześnie. O godzinie 10.30 rozpoczną się pojedynki półfinałowe. Na płycie głównej boiska Polonia Starachowice zmierzy się z Orłem Wierzbica. Pojedynek Staru z zespołem z Kielc – drugi mecz półfinałowy – zostanie rozegrany na boisku bocznym, tzw. Saharze. Mecz ten będzie więc niejako oficjalnym otwarciem kompleksowo remontowanego boiska "bocznego". Oldboje Staru jako pierwsi sprawdzą więc jakość nowego boiska piłkarskiego w Starachowicach. Po zakończeniu półfinałów przyjdzie czas na pojedynki o miejsca. Najpierw (godz. 11.40) przegrani z półfinałów zagrają w meczu o trzecie miejsce, a dokładnie w południe rozpocznie się pojedynek finałowy o zwycięstwo w turnieju.

W ubiegłym roku zwycięzcami piłkarskiego turnieju byli zawodnicy Staru Starachowice. W finałowym pojedynku "czarno-zieloni" pokonali 4:1 Pogoń Staszów.

Mich

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ