Star 266 wita i przypomina

Miasto zyskało wizytówkę

Na okładce

Star 266 wita i przypomina

Miasto zyskało wizytówkę

Symbol Starachowic, legendarny "star 266" stanął przy rondzie u zbiegu ulic: Radomskiej, 1 Maja i Krzosa w Starachowicach. Będzie przypominać mieszkańcom i informować przyjezdnych o naszej chlubie - "starach" produkowanych przez lata w Fabryce Samochodów Ciężarowych.

 W uroczystości- tak ważnej dla pokoleń starachowiczan - uczestniczyli  nie tylko emerytowani pracownicy fabryki, "Metalowcy" i władze miasta. Samochód przekazała, odmalowała i pomogła ustawić załoga firmy Star San Duo.

- Wielu mieszkańców przychodząc do mnie wspominało, że brakuje im w mieście symbolu Starachowic. Trochę to trwało, bo Rada Miejska nie chciała się zgodzić na taki wydatek, ale wreszcie się udało- powiedział prezydent Sylwester Kwiecień, podkreślając, że spełnia właśnie kolejną z obietnic złożonych mieszkańcom.

Dlaczego wybrano model "stara 266"?

- Jest to chyba najlepszy produkt, jaki "wyszedł" z fabryki - stwierdził prezydent - i będzie doskonałym upamiętnieniem nie tylko "stara", ale też ludzi, którzy przez lata je produkowali ku chwale i dla pożytku miasta. Bo dzięki temu, rozwinęło się budownictwo, zwłaszcza mieszkaniowe, kluby miały sponsorów, kultura mecenatów, a mieszkańcy nie musieli się zmagać z bezrobociem, jak teraz.

- Czasy te w takim wymiarze już nigdy do nas nie wrócą, ale dzięki temu "starowi" każdy starachowiczanin będzie mógł powspominać swoje młodzieńcze lata, a wielu przyjezdnych zobaczy wreszcie skąd wzięła się nazwa miasta.

 Starachowiczanie już są wdzięczni prezydentowi Kwietniowi.

- Nareszcie ktoś pomyślał o tym, by symbol naszego miasta i polskiego przemysłu motoryzacyjnego miał właściwe miejsce - powiedział GAZECIE jeden z mieszkańców. - Dziękujemy prezydencie! - dodał z satysfakcją.

(An)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ